۱۴۰۰ سه شنبه ۲۵ خرداد
موفقیت مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت دانشگاه در اداره ثبت اختراعات آمریکا
مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی جهرم موفق به ثبت پتنت در اداره ثبت اختراعات آمریکا شد.
 محمد نادری زاده، مخترع و نخبه سطح یک بنیاد ملی نخبگان و کارآفرین برتر کشور موفق به ثبت اختراع بین المللی با عنوان:

TRACTION PROVIDER ROBOT FOR PATIENT'S FRACTURED FOOT IN SURGICAL OPERATION

 شد.

🔸به گزارش وبدا جهرم؛ دکتر کاووس صلح جو، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه ضمن اعلام این خبر گفت: این ثبت اختراع با موضوع ربات کشش‌دهنده پای بیمار حین عمل جراحی موفق به ثبت بین المللی در اداره ثبت اختراعات آمریکا (USPTO) با حمایت صندوق پژوهشگران و فناوران کشور شد. این اختراع در زمینه‌ی تجهیزات اتاق عمل می‌باشد. به طور خاص، می‌توان گفت ربات اختراع شده، کشش مورد نیاز را برای جا انداختن شکستگی استخوان‌های پا در حین عمل جراحی تأمین می‌کند. این ربات دارای چهار موتور الکترونیکی است و با قرارگیری پای بیمار بر روی آن، سه درجه‌ی آزادی خطی و یک درجه‌ی آزادی دورانی را برای قرارگیری دقیق قطعات شکسته شده‌ی پا در راستای هم، در اختیار کاربر قرار می‌دهد. بدین ترتیب پای بیمار در تمامی مراحل عمل جراحی با ایجاد کشش مناسب در راستای مطلوب باقی می‌ماند.

🔸دکتر صلح جو خاطر نشان کرد: ثبت پتنت از شاخص های ارزشیابی دانشگاه های علوم پزشکی موسوم به بسته رعد 1400 وزارت بهداشت می باشد که دارای امتیاز خوبی برای دانشگاه بوده است . لازم به ذکر است که این اختراع، اولین پتنت ثبت شده ی بین المللی در دانشگاه می باشد.

🔸وی بیان داشت: در راستای حرکت به سوی دانشگاه های نسل سوم از سال 1394 در دانشگاه، دفتر توسعه فناوری سلامت تاسیس گردید که دارای سه زیر مجموعه با عنوان مرکز رشد فناوری سلامت (با هدف تجاری سازی ایده های کارآفرینی)، دفتر مالکیت فکری (با هدف حمایت از اختراعات) و دفتر ارتباط با صنعت (با هدف ارتباط دو سویه دانشگاه  و صنعت و رفع نیازها و حل چالش های صنایع) می باشد.

🔸دکتر کاووس صلح جو در پایان ضمن گرامیداشت روز جهانی مالکیت فکری، این موفقیت چشمگیر را که اولین پتنت ثبت شده ی بین المللی در دانشگاه است به آقای محمد نادری زاده، مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت دانشگاه و خانواده بزرگ  دانشگاه علوم پزشکی جهرم تبریک گفت.
تاریخ:
1400/02/07
تعداد بازدید:
605
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal