۱۴۰۰ سه شنبه ۲۵ خرداد
چگونه استنادات خود را افزایش دهیم
تعداد استنادات مدارک علمی سال‌هاست که به عنوان شاخصی از تاثیرگذاری مدارک علمی محسوب می‌شوند و یکی از مناسب‌ترین شاخص آماری است که جنبه‌های اهمیت تحقیق را فراهم می‌کند.

 

تعداد استنادات مدارک علمی سال‌هاست که به عنوان شاخصی از تاثیرگذاری مدارک علمی محسوب می‌شوند و یکی از مناسب‌ترین شاخص آماری است که جنبه‌های اهمیت تحقیق را فراهم می‌کند.

با وجود اینکه کیفیت مقاله در دریافت تعداد استنادات اثرگذار است، اما شواهد نشان می‌دهد برخی از مدارک علمی با وجود کیفیت بالا، به دلیل رویت پذیری پایین و سایر عوامل، استناد کمتری دریافت می‌کنند. با توجه به اهمیت استناد، در اینجا راه‌هایی برای جذب استناد معرفی می‌شود.

  1. مقالات خود را به اشتراک بگذارید: اشتراک گذاری مقاله با محققان حوزه موضوعی خود، در افزایش تعداد خوانندگان و استنادات اثر گذار است.
  2. از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید: از پروفایل محققان از قبیل گوگل اسکالر، ریسرچ گیت و لینکدین استفاده کنید. در نگارش مداخل ویکی پدیا مشارکت کنید، وبلاگ نویسی را آغاز کنید و به شبکه‌های اجتماعی علمی بپیوندید.
  3. مقاله خود را در نشریات معتبر منتشر کنید: انتشار مقاله در مجله‌ای با شاخص تاثیر بالا، به عنوان راهی شناخته شده برای
  4. دریافت استنادات است.
  5. مقاله خود را به رایگان در دسترس قرار دهید: به طور کلی، محتوای دسترسی آزاد مخاطب بیشتری دارد.
  6. اطلاعات شناسایی خود را استاندارد کنید: از شکل یکسان برای نگارش اسم و وابستگی سازمانی خود استفاده کنید. بهتر است برای انجام این کار از ORCID و ResearchID استفاده کنید.
  7. با دیگران در نگارش مقاله همکاری کنید: مقالات هم‌تالیفی به خصوص مقالات با هم‌تالیفی خارجی استنادات بیشتری دریافت می‌کنند. همکاری با محققان میان رشته‌ای نیز به افزایش تعداد استنادات دریافتی کمک می‌کند.
  8. به همراه مقالات اصیل، مقالات مروری منتشر کنید: به طور کلی، مقالات مروری تعداد استنادات بیشتری نسبت به سایر مدارک علمی دریافت می‌کنند.
  9. مقاله خود را جستجو پذیر کنید: از عناوین توصیف‌گری استفاده کنید که در اصطلاحات جستجو به صورت متداول استفاده می‌شود و شانس بازیابی مدرک علمی شما را افزایش می‌دهد. تنوع و تعداد کلمات کلیدی در افزایش استناد اثر گذار است. از ابزارهایی استفاده کنید که به شما در شناسایی کلمات کلیدی کمک می‌کند:گوگل ترندز به شما رتبه‌ بندی از کلمات کلیدی و عبارات را بر اساس محبوبیت ارائه می‌دهد.
  10. از آمار و ارقام در پیوست مقالات استفاده کنید: استفاده از نمودار و به کار بردن اشکال در یک مقاله تعداد استنادات را بالا می برد.
تاریخ:
1400/02/26
تعداد بازدید:
274
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal