۱۴۰۱ جمعه ۷ بهمن
کسب افتخار
عضو هیات علمی دانشگاه در زمره پژوهشگران پر استناد 2 درصد دنیا
عضو هیات علمی دانشگاه در زمره پژوهشگران پر استناد 2 درصد دنیا

 

دکتر امیر عبدلی مدیر توسعه تحقیقات و فناوری و عضو هیئت علمی گروه "انگل شناسی" دانشگاه علوم پزشکی جهرم در حوزه موضوعی ( پزشکی بالینی) در "فهرست دانشگاه استنفورد" به عنوان یکی از پژوهشگران و نویسندگان پر استناد 2 درصد دنیا (scopus- standford) معرفی شد.

گفتنی است در چند سال اخیر، تعدادی از پژوهشگران دانشگاه استنفورد با استفاده از داده های پایگاه اسکوپوس اقدام به ایجاد پایگاه داده و محاسبه شاخصی به نام شاخص استنادی مرکب نموده اند. این فهرست در کشور ما با نام "فهرست دانشگاه استنفورد" شناخته شده است. در سال جاری 1401، 1941 پژوهشگر ایرانی در این فهرست قرار گرفته و به عنوان نویسندگان پر استناد 2 درصد دنیا (scopus- standford) معرفی شده اند.

هدف این پایگاه داده، ارائه مجموعه ای از سنجه های استنادی استاندارد شده برای ارزیابی تاثیر استنادی پژوهشگران در رشته ها و حوزه های علمی مختلف است. شاخص استنادی مرکب، مجموعه ای از چند شاخص استنادی مجزا است که پژوهشگران دانشگاه استنفورد در مقاله سال 2016خود معرفی و محاسبه کرده اند.

این شاخص ها مبتنی بر تعداد استنادات دریافتی مقالات پژوهشگران و جایگاه های نویسندگی آنها ( الگوی هم نویسندگی) و شاخص هرش بوده است. قابل ذکر است تازه ترین بروز رسانی این پایگاه داده در آبان ماه 1401 منتشر شده و دامنه پوشش داده ها از سال 1960 تا 2021 است.

این فهرست دربرگیرنده نویسندگان پر استناد بر اساس شاخص استنادی مرکز و جزو دو درصد پر استناد در 22 حوزه موضوعی اصلی و 174 حوزه فرعی است.

شایان ذکر است 5 حوزه موضوعی که بیشترین تعداد پژوهشگران ایران پر استناد 2 درصد دنیا را دارند شامل پزشکی بالینی، مهندسی، شیمی، فناوری های راهبردی (هوش مصنوعی، نانو، فرایند های ساخت پیشرفته و...) و غیزیک و نجوم می شود.

گفتنی است دکتر عبدلی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جهرم تا کنون 120 مقاله و 48 مقاله Q1 را در ژورنال های معتبر به چاپ رسانیده است.

تاریخ:
1401/10/24
تعداد بازدید:
267
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal