معاونت تحقیقات و فناوری

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جهرم

  • 1402/10/02 - 10:24
  • - تعداد بازدید: 189
  • - تعداد بازدیدکننده: 177
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /Zx3
همایش اخلاق در شیوه های نوین درمان ناباروری

اولین پیش نشست ششمین همایش اخلاق در شیوه های نوین درمان ناباروری

پیش نشست ششمین همایش اخلاق در شیوه های نوین درمان ناباروری، روز گذشته در سالن شهید قادری دانشگاه علوم پزشکی جهرم با حضور میهمانان ویژه ای از جمله آیت الله دکتر دژکام امام جمعه شیراز، دکتر محمد هادی ایمانیه استاندار فارس و دکتر ابراهیم پارسانژاد رئیس انجمن ناباروری ایران در سالن شهید قادری برگزار شد.

اولین پیش نشست ششمین همایش اخلاق در شیوه های نوین درمان ناباروری

به گزارش وبدا جهرم، در این جلسه، آیت الله دکتر دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و یکی از پایه گذاران اصلی این همایش درجهرم، گفت: در سال های اول، خیلی ها تلاش کردند و تکاپوی ویژه ای از طرف دانشگاه علوم پزشکی جهرم صورت گرفت که باعث شد یک کار پاکیزه و درست و حسابی در یک دانشگاه تیپ ۳ انجام شود و در سطح ملی نیز مورد قبول قرار بگیرد. 
دکتر دژکام با اشاره به قانون حمایت از خانواده، گفت: این قانون ۷۲ ماده دارد که بطور مفصل به مواردی می پردازد که موجب تحکیم بنیان خانواده می شود؛ برگزاری همایش پیش رو در جهرم فرصتی است برای مرور ماده های این قانون و گوشزدی به سازمان هایی که مسئول اجرای این قانون هستند.
وی همچنین تاکید کرد: این همایش فرصتی را فراهم می کند تا متخصصان و صاحب نظران در زمینه اخلاق پزشکی و درمان ناباروری، از سراسر کشور گرد هم آیند و به بحث و بررسی  درباره مسائل اخلاقی این حوزه بپردازند.
 
دکتر محمد هادی ایمانیه، استاندار فارس در صحبتی کوتاه دراین جلسه تصریح کرد: بحث جوانی جمعیت از جمله دغدغه های اساسی بنده است که اگر لازم باشد هر جا و به هر طریقی با تمام قوا در این زمینه ورود می کنیم.
وی افزود: من این قول را به آیت الله دژکام و مسئولین دانشگاه می دهم که  برای برگزاری این همایش ازهیچ کمکی دریغ نکنیم.
دکتر پارسانژاد، رئیس انجمن ناباروری ایران و یکی دیگر از پایه گذارن این همایش در جهرم نیز در این جلسه گفت: برگزاری همایش اخلاق در شیوه های نوین درمان ناباروری، باعث شده این همایش به یکی از مهمترین همایش های اخلاق پزشکی در کشور تبدیل شود.
وی ادامه داد: برگزاری چندین دوره همایش اخلاق در شیوه های نوین درمان ناباروری، علاوه بر اینکه باعث شده تاثیرات خوبی در بحث اخلاق پزشکی در کشور ایجاد شود و جهرم را در این بحث مطرح کند، زمینه ای ایجاد کرد که دانشگاه علوم پزشکی جهرم درمان فوق تخصصی ناباروری را جزو برنامه های اصلی درمانی خود قرار دهد.
دکتر پارسانژاد تصریح کرد: چنانچه امروز بعد از سالها فعالیت موفق و درمان هزاران زوج نابارور، شاهد راه اندازی یکی از بزرگترین و مجهزترین مراکز درمان ناباروری در کشور هستیم.  بنده با توجه به اشراف و اطلاعی دارم به جرات می گویم، مرکز حکیم سلمان جهرمی یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین مراکز درمان ناباروری در ایران به حساب می آید.
دکتر محمد رحمانیان رئیس دانشگاه در ابتدای جلسه ضمن عرض خوش آمد و تشکر از میهمانان ویژه، اعضای گروه زنان و اعضای کمیته های علمی و اجرائی همایش، اظهار امیدواری کرد با همکاری و همدلی همه عزیزان، ششمین همایش با شکوه تر از سال های  قبل برگزار شود. 
در ابتدای این جلسه آقای منصور تفویضی گزارشی از روند فعالیت های انجام شده برای برگزاری هرچه بهتر  این همایش را به حاضرین ارائه داد.


  • گروه خبری : اخبارمعاونت,گزارش تصویری,رویداد
  • کد خبر : 1001
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت