معاونت تحقیقات و فناوری

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جهرم

  • 1402/09/29 - 10:28
  • - تعداد بازدید: 108
  • - تعداد بازدیدکننده: 106
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
  • /ZYy
تجلیل از پژوهشگران برتر در بزرگداشت هفته پژوهش

در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه از19 پژوهشگر برتر، 4 فناور برتر، 10 نفر از نویسندگان اول مسئول مقالات تجلیل شد

در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه از19 پژوهشگر برتر، 4 فناور برتر، 10 نفر از نویسندگان اول و نویسندگان مسئول مقالات Q1 تجلیل به عمل آمد. 140 مقاله پژوهشی و 31 مقاله Q1 در سال ۱۴۰2 توسط پژوهشگران دانشگاه به چاپ رسیده است.

تجلیل از پژوهشگران برتر در بزرگداشت هفته پژوهش

به گزارش وبدا جهرم، در این مراسم دکتر محمد رحمانیان، رئیس دانشگاه، هفته پژوهش و فناوری را به پژوهشگران عرصه علم و‌دانش تبریک گفت و تاکید کرد:  تقویت روحیه پژوهشگری و تحقیق و جستجوی علمی برای جامعه امروز بسیار ضروری و ارزشمند است.

وی گفت: پژوهش در عرصه سلامت می تواند راهگشای بسیاری از معضلات باشد لذا توجه به این مهم حایز اهمیت زیادی است.

دکتر رحمانیان از محققان و اعضای هیات علمی دانشگاه دانشجویان و کارکنانی که طی سال گذشته با ارائه طرح های تحقیقاتی و انتشار مقاله در سطوح بین المللی موجبات رشد دانشگاه را فراهم آورده اند تقدیر کرد.

رئیس دانشگاه با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت مراکز رشد و فناوری و مراکز دانش بنیان، گفت: مرکز رشد و فناوری سلامت دانشگاه باید در مسیری حرکت کند که محصول محور و کارآفرین باشد.

وی با اشاره به اینکه دفتر ابداعات و اختراعات این مرکز به خدمات متنوعی پرداخته است اذعان داشت: این مرکز در حال حاضر توان تولید داروهای نوترکیب و گیاهی، تولید و طراحی نرم افزارهای آموزشی و تجهیزات نوین سلامت را دارا می باشد و با ایده پردازان و مخترعین همکاری خواهد نمود.

دکتر امیر عبدلی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جهرم در ادامه مراسم گفت: از تمام مدیران و کارشناسان حوزه معاونت پژوهش، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه و همین طور دانشجویان عضو کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه که در یک سال گذشته برای ارتقاء مرتبه علمی دانشگاه تلاش بسیار داشته اند سپاسگزاریم.

وی گفت: دانشگاه در سال ۱۴۰2، موفق به چاپ 31 مقاله Q1 شده است که نویسنده مسئول 15 مورد از این مقالات از اعضای هیات علمی دانشگاه بوده اند.

وی با اشاره به افزایش رتبه دانشگاه در شاخص H-Index گفت: در سال گذشته رتبه H-Index دانشگاه 44 بوده که امسال رتبه 53 را به دست آورده ایم. شاخص H-Index  در حال حاضر به عنوان بهترین معیار موجود در ارزیابی علمی افراد و موسسات علمی به کار برده می شود.

وی با اشاره به ارتقاء مرتبه علمی اعضای هیات علمی دانشگاه در سال گذشته گفت: 2 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه از مرتبه مربی به استادیاری، 2 نفر از اعضای هیات علمی از مرتبه استادیاری به دانشیاری و یکی از اعضای هیات علمی از مرتبه دانشیاری به استادی ارتقاء یافته اند. در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی جهرم از لحاظ مرتبه علمی دارای 3 استاد تمام، 15 دانشیار، 82 استادیار و 25 مربی است.

دکتر عبدلی همچنین راه اندازی کتابخانه بیمارستان سیدالشهدا (ع)، خرید کتب رشته های فوریت های پزشکی و اتاق عمل به ارزش 460 میلیون ریال، جذب نیروی انسانی جهت کتابخانه مرکزی و اهدای بیش از 300 جلد کتاب به کتابخانه های خوابگاه های دانشگاه را از مهمترین اقدامات این معاونت برشمرد.

در ادامه دکتر ساریخانی، مدیر شبکه  پژوهش دانشگاه گزارشی ازوضعیت دستاوردهای اعضای هیات علمی دانشگاه و پژوهشگران در پایگاه های اطلاعاتی وپژوهش های انجام شده در حوزه های دانشگاه  را ارائه کرد.

دکتر محمد نادری زاده، مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت دانشگاه از دیگر سخنرانان این مراسم بود که ضمن سخنانی به رشد چشمگیر این مرکز طی یک سال گذشته اشاره کرد و از مهمترین اقدامات پیش رو را افتتاح مرکز رشد و نوآوری سلامت با همکاری پارک علم و فناوری استان فارس عنوان کرد

در انتهای همایش از فعالین و پژوهشگران برتر با اهداء لوح سپاس تقدیر و تشکر به عمل آمد. همچنین از زحمات دکتر کاووس صلح جو،  معاون سابق معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز تجلیل شد.

اسامی پژوهشگران و فناوران و نویسندگان مسئول برتر دانشگاه در سال 1402 به شرح ذیل است:

پژوهشگر برتر دانشگاه:
 خانم دکتر فاطمه رضایی(نفر اول)
دکتر علی تقی پور (نفر دوم)
دکتر حسین کارگر جهرمی(نفر سوم)

پژوهشگر برتر گروه علوم پایه:
دکتر ابراهیم شاهسونی(نفر اول)
دکتر کاوس صلح جو (نفر دوم)
دکتر محسن علیپور(نفر سوم)

پژوهشگر برتر گروه بالینی:
دکتر محمدصادق صنیع

پژوهشگر برتر گروه پرستاری:
دکتر علی دهقانی

پژوهشگر برتر گروه هیات علمی دانشکده پیراپزشکی:
دکتر اکبر هاشمی طیر

پژوهشگر برتر گروه غیر هیات علمی دانشکده پزشکی :
دکتر اطهر راسخ

پژوهشگر برتر گروه غیر هیات علمی دانشکده پیراپزشکی:
خانم فاطمه فروزان

پژوهشگر برتر هیات علمی مراکز تحقیقاتی:
نوید کلانی

پژوهشگر برتر گروه کارمندان:
دکتر نگین نام آوری(نفر اول)
دکتر راحیل حق جو(نفر دوم)

پژوهشگر برتر دانشجویی گروه پزشکی:
ساناز  رضائیان(نفر اول)
احمدرضا بزمجو(نفر دوم)
محمدعارف باقرزاده(نفر سوم)
نگار شاطریان(نفر سوم)
هدی حق شناس(نفر سوم)

فناور برتر:
دکتر سید ابراهیم موسوی فرد(نفر اول)
فرزاد رحمانیان(نفر دوم)
محمدرضا کریم زاده(نفر سوم)
علی مردانه(نفر سوم)

شرکت فناور برتر:
شرکت تکثیرکنندگان گیاه معجزه (خانم مریم کاویان فرد)

 

  • گروه خبری : اخبارمعاونت
  • کد خبر : 1082
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تصاویر

تجلیل از پژوهشگران برتر در بزرگداشت هفته پژوهش تجلیل از پژوهشگران برتر در بزرگداشت هفته پژوهش تجلیل از پژوهشگران برتر در بزرگداشت هفته پژوهش تجلیل از پژوهشگران برتر در بزرگداشت هفته پژوهش تجلیل از پژوهشگران برتر در بزرگداشت هفته پژوهش